La Femme


La femme k rádioprijímačom pozýva každú nedeľu od 10.00 do 12.00 hod. tisícky východniarok, aby sa spoločne inšpirovali v oblastiach krásy, duševného zdravia, telesnej kondície, domácnosti či kuchyne. Ponúka rady priamo zo života, ktoré nachádza u odborníkov z rôznych oblastí; inšpiruje sa radami našich starých mám i životom úspešných žien a v neposlednom rade načúva i typom svojich poslucháčok. Vo svojom programe nevynecháva rubriky ako Inšpirácie do kuchyne (niektoré zverejnené recepty nájdete vo formáte MP3 aj na tejto stránke - v archíve), Buď fit či Nech nás faux pas obchádza.
La femme pravidelne ponúka množstvo tém, na ktoré môžu poslucháčky reagovať písomne - listom či pohľadnicou (Rádio Východ, Moyzesova 45, 08001 Prešov) alebo elektronickou formou (la_femme@radiovychod.sk). Ako poďakovanie za priazeň má vždy naporúdzi balíčky so značkovou kozmetikou, parfumami, knihami, elektrospotrebičmi do domácnosti či permanentkami do centier krásy.
La femme počúvajú aj muži (aj keď sa k tomu veľmi nepriznávajú), preto ponúka aj rady pre nich. Často do svojho programu pozýva profesionálne úspešných mužov, aby rozprávali o tom, ako popri svojej profesii zvládajú súkromie i rodinu. Odvážni muži, ktorí príjmu pozvanie sa nevyhnú odpovediam na otázky, ktoré domáce práce (ne)zvládajú a čo by uvarili na nedeľný obed.

Reláciou La femme vás sprevádza BeatriceSzabóová.Z poslednej La femme pre Vás vyberáme :

· Aký bude rok 2006

· Inšpirácie z Poľska

·V mužskom svete


Viac ukážok nájdete v archíve relácie La Femme.

Súťaž La femme s mesačníkom Vitalita

V nedeľu, 4. 12. 2005, sme vyhodnotili súťaž s Vitalitou, kde ste nám mohli napísať návod ako sa zbaviť jesenných smútkov. Odporúčali ste nám všetko osobne vyskúšané - od typov ako je relaxácia v podobe medového kúpeľa s "pridaním" pohodovej hudby a s dobrým - trebárs medovkovým alebo jasmínovým čajíkom, cez colorterapiu, v ťažších prípadoch navštívenie psychológa až po "terapiu" láskou. Pri tej ste sa zastavovali viaceré. Vlastne možno povedať - viacerí - ozvalo sa nám aj pár mužov, ktorí si jesennú pohodu bez smútku predstavujú v náručí svojich detí a manželky. Práve takéto konštatovania nám dovoľujú tušiť, že aj mužský zmysel pre rodinu je treba brať vážne...
Na záver sme vybrali týchto víťazov:

Na záver sme vybrali týchto víťazov:

 1. cena: (kuchynský robot)
  Alena Vavreková , Nižný Hrabovec
 2. cena: (parfum, kniha, energetizujúce tričko od Vitality)
  Zuzana Džupinková , Pichné
 3. cena: (parfum, energetizujúce tričko od Vitality )
  Jana Lacková , Poprad
 4. cena: (ročné predplatné mesačníka Vitalita)
  Alena Vavreková , Nižný Hrabovec
 5. cena: (energetizujúce tričko od Vitality)
  Anna Novikmecová , Zemplínska Teplica

Najbližšie túto súťaž štartujeme v januári. Jej vyhodnotenie ako aj všetky podmienky sa dozviete v relácii La femme.


Vianočná súťaž s La femme

Relácia La femme má pre vás aj tento rok vianočnú súťaž. Zapojiť do nej sa môžete tak, že nám do 30. decembra 2005 napíšete o svojich novoročných predsavzatiach. O tých, ktoré ste si dali na začiatku tohto roka a viac či menej úspešne ste ich (ne)splnili.
Ktoré predsavzatia sa vám splniť podarilo, a ktoré nie a prečo, príp. čo s tým chcete v novom roku robiť nám napíšte na známe kontakty. V nedeľu, 1.januára 2006 z vašich reakcií vyberieme 3, ktoré odmeníme dvojicou značkových parfumov pre neho a pre ňu.


Teší sa na Vás

Beatrice