Programová ponuka Rádia Východ

-od Pondelka do Piatku

 

Spravodajstvo

Najnovšie správy najbližšie k vám

Napĺňať obsah týchto sloganov v prvom rade znamená byť v pravý čas na pravom mieste. Rozhlasové noviny vysielané v pracovných dňoch o 12.00 hod. - prvé vydanie a o 17.00 hod. - druhé vydanie prinášajú reportáže z aktuálnych udalostí v Košickom a Prešovskom kraji, informácie o aktuálnom spoločensko - politickom dianí, o vývoji slovenského hospodárstva s dôrazom na východoslovenský región, o problémoch v štátnej správe i samospráve a to všetko, ako sa hovorí, ešte za horúca. Nechýbajú správy zo sveta a predpoveď počasia.

Okrem Rozhlasových novín majú v pracovných dňoch vo vysielaní Rádia Východ svoje pevné miesto aj krátke spravodajské bloky vysielané o 6.00, 7.00, 8.00, 09.00 a večer o 22.00 hodine.

Spravodajstvo bez športu je ako futbal bez lopty. Aktuálne športové výsledky, pohľad na regionálny šport a návraty k jednotlivým športovým podujatiam nájdete v pracovných dňoch v rubrike Šport ráno o 7.30 hod., v prvom vydaní Rozhlasových novín o 12.00 hod. a popoludní o 15.30 hod.

Ranná vlna

Zobúdzanie s Rádiom Východ od 6.00 hod. do 10.00 hod. prináša štyri hodiny hudby, ktorá vás správne naladí a informácií, ktoré ponúknu ten najužitočnejší prehľad na každé ráno.

Od pondelka do piatku tu každú hodinu nechýba krátke spravodajstvo vrátane správ z domova, zahraničia a aktuálna predpoveď počasia.

Historický kalendár každý deň pripomenie historicky významné a zaujímavé dátumy z domáceho i zahraničného diania a tiež výročia známych osobností. K Rannej vlne každý deň patrí poslucháčsky obľúbená súťaž Vitamín b1 o finančnú výhru.

Dvakrát v každej hodine ponúka Dopravný servis Rádia Východ aktuálnu dopravnú situáciu na cestách východného Slovenska a informácie o hraničných prechodoch. Aktuálnymi informáciami z ciest na východe Slovenska môžete prispieť, ak zavoláte na telefónne číslo 0800 132 337 alebo na *75.

Vaše názory na aktuálne problémy, udalosti a dianie vôkol nás dostávajú pravidelne priestor v Téme dňa.
V Rannej vlne Rádia Východ nájdete aj informácie z domáceho a svetového športu.
Zablahoželať svojim príbuzným a známym k narodeninám a meninám, naživo cez éter Rádia Východ, môžete v rubrike Vinš pre oslávenca. Stačí, ak zavoláte vo vyhradenom čase do živého vysielania na telefonické čísla 051/772 41 51 a 051/772 45 45.
Nemáte prácu alebo naopak, prácu ponúkate? Potrebujete niečo súrne predať alebo kúpiť? Každý pracovný deň od 9.30 hod. do 9.40 hod. sa môžete na telefonických číslach 051/772 41 51 a 051/772 45 45 zapojiť do Trhu práce a Burzy Rádia Východ.
Ankety o problémoch, ktoré vás zaujímajú, tipy, pozvánky, nápady ako stráviť nový deň, to všetko nájdete v Rannej vlne Rádia Východ.

Pešia zóna

Môže byť vašim spoločníkom počas dňa od 10.00 hod. do 14.00 hod.

Môže byť vašim spoločníkom počas dňa od 10.00 hod. do 14.00 hod. Od pondelka do piatku je čas od 10.00 hod. zvyčajne vyhradený reláciám, z ktorých sa dozviete viac o produktoch a službách podnikateľských subjektov na východe Slovenska. Každý štvrtok patrí 60 minút od 10.00 hod. relácii Motormagazín o novinkách, zaujímavých a užitočných informáciách zo sveta kolies a motorov. Nestihli ste jej premiéru? Reprízu relácie môžete počúvať v sobotu o 13.00 hod.

Rozbehnutý pracovný deň vám môže spríjemniť obľúbená pesnička. Tip na ňu pošlite na adresu studio@radiovychod.sk, cez sms na 7775 v tvare: zona_váš text, alebo telefonicky na: 051/772 41 51 a 051/772 45 45. V pracovných dňoch o 12.00 hod. môžete v Pešej zóne počúvať prvé vydanie Rozhlasových novín, kde nechýba informácia o počasí.

Z prvej ruky

Blok Z prvej ruky od 14.00 do 18.00 hod. prináša pozvánky, tipy, prehľad prebiehajúcich programov. Nájdete tu informácie o tom, ako sa dá príjemne stráviť popoludnie, večer alebo aj nasledujúci deň. Dozviete sa, kedy a kde sa konajú zaujímavé akcie, ktoré by bolo škoda premeškať. Nechýbajú čerstvé správy z práve prebiehajúcich akcií, dátumy festivalov a slávností, programy divadiel, koncertov, kultúrnych, spoločenských a športových podujatí v redakčnej podobe. To všetko dostanete, ako sa hovorí: ,,z prvej ruky".

Do ucha

Hudbu, ktorá ide jedným uchom dnu a druhým tiež, môžete počúvať počas celého týždňa od 18.00 hod. V štyroch hodinách vám moderátori programu vyberajú skladby z archívu Rádia Východ. Do výberu toho, čo budete počúvať, môžete vstúpiť. Stačí poslať svoj tip na hit prostredníctvomsms tipov na 7775 v tvare: zona_váš text alebo zavoláte priamo do štúdia na telefonické linky 051/772 41 51 a 051/772 45 45.

Nočné rande

Sedem dní v týždni vás Rádio Východ pozýva po 22.00 hod. na Nočné rande. V tomto nemoderovanom bloku môžete počúvať 120 minút príjemnej hudby. Pre niektorých na neskorý večer, pre iných na dobrú noc.

Hudobný mix

Vysielací čas od polnocido šiestej hodiny ráno patrí nemoderovanému nočnému bloku hudby s výberom najlepších hitov z archívu Rádia Východ. Tento program je určený hlavne tým, ktorí z najrôznejších dôvodov nemôžu, nechcú alebo nesmú spať.

-víkend

Víkendové vysielanie Rádia Východ je programovo odlíšené už tým, že počas víkendu sa vysielanie nevenuje politickému dianiu. Nevysielajú sa Rozhlasové noviny ani spravodajstvo. Dominujú víkendové informácie, pozvánky, tipy na zaujímavé akcie a víkendové sú aj názvy jednotlivých blokov.

-Sobota

Víkendová vlna

Štvorhodinový ranný hudobno-slovný blok od 6.00 hod. ponúka informácie, ktoré k začiatku víkendu patria. Nechýba historický kalendár, počasie, informácie pre vodičov, športové správy, informácie z regiónu a obľúbený Vinš pre oslávenca. Svoje blahoželanie pre oslávenca môžete poslať naživo cez éter Rádia Východ. Stačí zavolať vo vyhradenom čase do živého vysielania na telefonické čísla 051/772 41 51 a 051/772 45 45. Ani cez víkend nechýba obľúbený Vitamín B1 o finančnú výhru.

Máte dobrý tip na víkend? Nenechávajte si ho pre seba. Prostredníctvom www.radiovychod.sk alebo adriesvysielanie@radiovychod.sk a studio@radiovychod.sk ho môžete poslať do Rádia Východ. Možno práve váš tip dostane priestor vo vysielaní Víkendovej vlny a dozvedia sa o ňom aj ostatní poslucháči Rádia.

Víkendový kokteil

Dve hodiny plné novej hudby, rozhovory, reportáže, hudobné novinky, slovakairplaychart, teda aktuálny rebríček najhranejších hitov v slovenských rádiách a súťaže o hudobné ceny, to je Víkendový kokteil Rádia Východ každú sobotu od 10.00 hod. do 12.00 hod.

Rocková explózia

Čas od 12.00 hod. do 13.00 hod. je každú nepárnu sobotu vyhradený tej najlepšej rockovej hudbe, akú kedy svet počul a zažil. Prezradí aj niečo o jej interpretoch. Nechýba celý rad zaujímavostí.

 

Tanečná explózia

Každú párnu sobotu si môžete s Rádiom Východ na pravé poludnie výborne zatancovať. Tanečná explózia vám namixuje to najlepšie zo svetovej tanečnej scény.

Víkendová pohoda

Víkendovú pohodu od 13.00 hod. otvára repríza obľúbeného Motormagazínu. Počas piatich hodín až do 18.00 hod. ponúka tento blok regionálne informácie z oblasti kultúry, športu a spoločenského diania, tipy na zaujímavé víkendové podujatia. Možno aj vďaka nej dostanete dobrý tip na strávenie voľných chvíľ či víkendový relax. Rubrika Filmoviny o 14.30 hod. sa venuje filmom a všetkému, čo je s nimi spojené. O 15.00 hod. Knihoviny predstavujú knihy, ktoré stojí za to si prečítať a aj rozhovory s autormi týchto kníh.

Ako vždy aj v sobotu vystrieda o 18.00 hod. Víkendovú pohodu blok Do ucha a po ňom o 22.00 hod. Nočné rande. Čas od polnoci do 6.00 hod. patrí Hudobnému mixu.

Nedeľa

Víkendová vlna

Nedeľná Víkendová vlna sa programovo od tej sobotňajšej odlišuje jednou špecialitou.

Nám sa už vôbec nechce spať je hodinová relácia pre najmenších poslucháčov. Každú nedeľu o 8.00 hod je pre nich pripravená rozprávočka, výhradne detské pesničky a súťaže o pekné ceny. Priestor dostávajú aj nadané deti, ktoré sa na Rádio nakontaktujú.

La Femme

120 minútový týždenník La Femme je určený najmä ženám, ale nie len im.

Každú nedeľu od 10.00 hod. tu nájdete rozhovory s odborníkmi na aktuálne témy, s úspešnými ženami o ich životných výhrach, ale i prehrách. Nechýbajú užitočné tipy na to, ako relaxovať, čo je dôležité pri stúpaní v kariére nahor, aká vôňa je v trende alebo čo by ste mali vedieť, aby ste nezažili v spoločnosti faux paus, problémy s ktorými sa najmä ženy, ale nie len ony, stretávajú v práci aj v domácnosti. Priestor dostávajú aj "babské rady" a súťaže o atraktívne ceny. Do jednotlivých rubrík môžete prispieť na adrese

la_femme@radiovychod.sk

Víkendová pohoda

Celú sobotu ste trávili pracovne a konečne máte voľný čas? Aj keď len od nedeľného poludnia, ešte stále máte čas na relax a odpočinok. Do večera sa ešte dá čo-to stihnúť.

V štyroch hodinách od 12.00 hod. do 16.00 hod. ponúka Víkendová pohoda aj pravidelné Filmoviny a rubriku zo sveta kníh Knihoviny. Nechýbajú regionálne informácie z oblasti kultúry, športu a spoločenského diania. Nájdete tu aj tipy na popoludňajšie a večerné akcie.

Legendárnych 20

Každú nedeľu vás na vlnách Rádia Východ o 16.00 hod. privíta poslucháčska hitparáda od 60. do 80. rokov -Legendárnych 20

Nájdete tu hity, ktoré preveril čas a opäť ich preveríte vy. Každý týždeň prináša 20 najlepších pesničiek a päť noviniek. Nechýba Hudobný kalendár, telefonická súťaž a schránkareň s výberom z vašej pošty. Poradie pesničiek v hitparáde je zostavené na základe vašich hlasov. Hlasovať v Legendárnych 20 môžete písomne alebo cez

www.radiovychod.sk

Tak ako v každý deň, aj v nedeľu vystrieda o 18.00 hod. Víkendovú pohodu blok Do ucha a po ňom o 22.00 hod. Nočné rande.

Čas od polnoci do 6.00 hod. patrí Hudobnému mixu